Bertolucci İçin Ferzan Özpetek’in Düşünceleri

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Yönetmen Ferzan Özpetek, gezegenimizin sinemasında unutulmaz isim İtalyan meslektaşı Bernardo Bertolucci için, “Sadece benim için değil tüm dünya sineması, İtalyan sineması, hepimiz için büyük bir yönetmen. Bertolucci’nin sineması hepimiz için bir fener oldu” şeklinde ifade etti. İtalya’da yaşamını sürdüren Türk yönetmen Ferzan Özpetek, 77 yaşında hayatını kaybeden ünlü yönetmen Bernardo Bertolucci hakkında “Bence bir sanatçı işini yaparken cesur olmalıdır ve Bertolucci de cesur bir yönetmendi.

Sadece benim için değil tüm dünya sineması, İtalyan sineması, hepimiz için büyük bir yönetmen. Bertolucci’nin sineması hepimiz için bir fener oldu” şeklinde düşüncelerini ifade etti. Özpetek, La Repubblica gazetesine vermiş olduğu söylemde, İtalyan yönetmen ile 5-6 ay önce karşılaştıklarını, birbirlerine sarılıp selamlaştıklarını ifade etti.

Ferzan Özpetek, Bertolucci’nin geride bıraktıkları ile, söyledikleriyle ve filmlerinde kullandıklarıyla “bir dünya yönetmeni” olduğunu belirtti.

Sanatçının işini yaparken cesur olması gerektiğini, Bertolucci’nin de cesur bir yönetmen olduğunun altını çizen Özpetek, “Sadece benim için değil tüm dünya sineması, İtalyan sineması, hepimiz için büyük bir yönetmen. Bertolucci’nin sineması hepimiz için bir fener oldu” şeklinde düşüncelerini paylaştı.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.