Bizim Müziğimiz İçin ‘Sazdan Adam’ Seyyal Taner – Kurtalan Ekspres Projesi

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Ülkemizin ilk kadın rock müzisyenlerinden Seyyal Taner, zamanının bir numaralı müzik gruplarından Kurtalan Ekspres ile konser turnesine çıkacak.

Seyyal Taner ile Kurtalan Ekspres, söz konusu turneye Karadeniz Zonguldak’tan start verecek. Her yeni konserinde değişik atmosferler ile müzikseverlerin karşısına çıkacak olan Seyyal Taner’e 7 Aralık Ereğli Kültür Merkezi’nde Şiirimin Dili şarkısında, 15 Kadın Bağlamacı eşlik edecek.

Genç jenerasyona bağlamayı, kendi kültür mirasından beslenmeyi, öz kültürünü tanıma ve anlama şansı sağlamayı hedefleyen “Sazdan Adam” kurgusunda “15 kadın Bağlamacı”, öteki dünya müziklerini değerlendirip sentez kurabilmek için emek veriyor. Ülkemizin ilk kadın rock müzik şarkıcısı olan Seyyal Taner, 6 Aralık’ da Kurtalan Ekspres ile Bartın Kültür Merkezin’de, 7Aralık’ da Ereğli Atatürk Kültür Merkezi‘nde ve sonrasında 21 Aralık Kocaeli Hayal Kahvesi’nde, 22 Aralık İstanbul Emaar Hayal Kahvesinde müzikseverler ile buluşarak sahne alacak ve müzik yapacak.

Öte yandan rock müziğin kültürümüzdeki yaşı düşünülerek ülkemizdeki iki önemli temsilcisi de değerlendirilerek gençlere kendi kültürümüzden bahsetmeleri kesinlikle es geçilmeyecek kıymette ve değerli bir hassasiyet olarak kabul edilmelidir.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.