BM İklim Değişikliği Konferansı: “İklim değişikliğinin etkileri hiç bu kadar kötü olmamıştı!”

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

BM İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi İcra Direktörü Patricia Espinosa, dünyanın ısınmasının yol açtığı tehdidin hiç bu derece kötü olmadığını aktardı.

Katowice’de gerçekleşen İklim Değişikliği Konferansı başladı. BM’den Espinosa açılışta yaptığı konuşmada, dünyanın ısınmasının yol açtığı tehdidin “hiç bu kadar kötü” olmadığını vurguladı.

DW Türkçe’nin haberine göre Polonya’nın Katowice şehrinde düzenlenen Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı (COP24) Pazar günü başladı. İki hafta devam edecek toplantılarda, Paris İklim Anlaşması’nın yaşama geçirilmesi gereken ilkelerinin karara bağlanması amaçlanıyor.

BM İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi İcra Direktörü Patricia Espinosa açılışta yaptığı konuşmada, dünyanın ısınması neticesinde insanlık için meydana gelen tehdidin “hiç bu kadar kötü” olmadığını vurguladı. Dünyada hava sıcaklığı ölçümlerinin yapılmaya başlanmasından bu güne “bu senenin en sıcak dört seneden biri” olduğuna dikkat çeken Espinosa, “iklim değişikliğinin etkilerinin hiç bu kadar kötü bir şekilde” olmadığını söyledi. Espinosa, “bu gerçek daha fazla çaba göstermemiz gerektiğini gösteriyor” ifadelerini kullandı.

COP24 Başkanı Michal Kurtyka ise 2015 senesinde imzalanan Paris Anlaşması’nın “benzer birçok anlaşmaya kıyasla daha hızlı bir şekilde kabul edildiğini” anımsatarak, “anlaşmayı işlevsel bir hale getirmek için bütün ülkelere bir araya gelme” çağrısını yaptı.

Paris İklim Anlaşması’na imza atan 183 ülke, dünyanın senelik ortalama sıcaklığının 2 dereceden fazla artmaması için çaba göstermeyi kabul etmişti. Ama ABD Başkanı Donald Trump, göreve gelmesinin ardından anlaşmadan çekildiklerini duyurmuştu.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.