İtalyan Ressam Caravaggio’nun “Judith and Holofernes” Tablosuna Gizli Satış

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

İtalyan ressam Michelangelo Merisi da Caravaggio’nun  “Judith and Holofernes” adlı tablosunun bugün Fransa’da müzayedeye çıkması bekleniyordu fakat, tablonun satışa çıkmadan 2 gün önce kimliği açıklanmayan biri tarafından satın alındığı ortaya çıktı.

2014’te Fransa’nın Toulouse şehrinde bir evin çatı katındaki eski bir yatağın altında bulunan ve İtalyan ressam Michelangelo Merisi da Caravaggio’nun imzasını taşıyan sanat eseri “Judith and Holofernes”, salı günü açık artırmada ismi verilmeyen bir koleksiyoncu tarafından satın alındı, fiyatta satın alan kadar belirsiz.

Eric Turquin, meşhur eserin Caravaggio’ya ait olduğunu doğruladı ve sanat uzmanı bazı İtalyan uzmanların eser hakkında şüpheleri olmasına rağmen eserin değerinin milyon dolarlara eşdeğer olabileceğini söyledi.

Ayrıca Turquin’ın göre Michelangelo Merisi da Caravaggio, Judith Beheading Holofernes adını taşıyan tabloyu 1604-1605 yılları arasında Roma’da yaptı.

İtalyan ressama ait olan sanat eseri Judith and Holofernes’in, dünyanın en pahalı tabloları listesine girmesi bekleniyordu ancak Turquin’a göre, bahsi geçen erken satış eserin değerini düşmüş bulunmakta.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.