Cem Yılmaz’ın G.O.R.A’da Canlandırdığı 5 Tipleme

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Cem Yılmaz’ın gişe rekorları kıran komedi filmi Gora’da tam 5 karakter canlandırdığını biliyor muydunuz? Arif, Komutan Logar… “Ee başka ne vardı ki?” dediğinizi duyar gibiyim. Hiç merak etmeyin hepsini birazdan hatırlayacaksınız. 2018’de Gora’nın devam filmi olarak vizyona girecek olan Arif ve 216’dan önce biraz karakterleri hatırlatalım dedik.Senelerdir kendi tabiri ile “aynı adamlarla” çektiği filmler milyonlar izleniyor. Laf aramızda bir film için 5 karakterin biraz fazla olduğunu anlamış olacak ki bir karakteri film montaj aşamasındayken atıyor. Neyse herhalde o zamanlar bu kadar zengin değildi. 🙂 Yine de büyüksün Cem!

Neredeyse tüm repliklerini ezbere bildiğimiz ve üzerinden seneler geçmesine rağmen hala kahkahalarla güldüğümüz bu filmin ‘Cem Yılmaz tiplemelerini’ sizler için derledik.

 

1) Erşan Kuneri 

Bob Marleyi film çekmekten soğutan, ünlü yapımcı Erşan Kuneri. ‘Mavi donun var mı?’ repliğini hatırladınız mı?

 

2) Arif Işık

Sıradan bir halıcı iken uzaylılar tarafından kaçırılan Arif, kendini Gora’da bulur. Ve türlü çeşitli maceralar başlar. “Ateş, su, toprak, tahta!”

 

3) Komutan Kubar

Komutan Logar’ın büyük büyük babası. Zamanında dünyaya gelen Kubar. Dünyalılar tarafından hiç hoş karşılanmaz. Dünyadan kafasına yediği taşla kovalanan Kubar’ın torunu Logar’ın intikamı acı olacaktır.

 

4) Komutan Logar

Gora’nın komutanı. Ceku ile evlenip Gora’nın sahibi olmak isteyen Logar. Türlü kötülükler peşinde olan Logar, bizim Arif ile tanışınca işler istediği gibi gitmedi.

 

5) Humar’ın oğlu Timar

Filmde sadece adını duyduğumuz ancak montaj sırasında çıkarılan kesimlerde gördüğümüz Timar, Gora’nın kahramanı. Valla bizce de iyi ki çıkarmış, bir ufak Gandalf’a benzeyen Timar’dan çok telif yerdi.

 

Yazar: Pınar Karaoğlu

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.