Dünyanın En Büyük Star Wars Koleksiyonu Guinness Rekorlar Kitabı’nda!

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Dünyanın en büyük Star Wars koleksiyonunu hazırlayan Steve Sansweet’in Star Wars müzesi Rancho Obi-Wan’da 400 bin tane Star Wars parçası bulunuyor.

Star Wars serisinin ilk halkası 1977 senesinde çıktığında Steve Sansweet 31 yaşındaydı. Bu tarihten sonraki 20 sene boyunca Sansweet, dünyanın en büyük Star Wars koleksiyonunu yaptı.

ABC’nin haberine göre, 40 seneden fazla bir zamanda 400 bin kadar Star Wars parçası toplayan Sansweet’in koleksiyonu Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeye hak kazandı.

ABD’nin Petaluma kentinde yer alan, Sansweet’in CEO’luğunu yaptığı Star Wars müzesi Rancho Obi-Wan’da çarşaflardan kitaplara, kostümlerden video oyunlarına kadar birçok Star Wars parçası bulunuyor. Hatta Star Wars tuvalet kağıdı bile parçalardan biri.

Şu an 73 yaşında olan Sansweet, koleksiyonunda bulunan Boba Fett isimli karakter figürünün son gerçekleştirilen açık artırmada 86 bin dolara alıcı bulduğunu ifade etti.

Star Wars aşkının paradan daha fazla şey ifade ettiğini aktaran Sansweet, ürünlerin satışından gelen parayı yeni Star Wars ürünleri almaya harcıyor.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.