Dünyanın En İyi Ses Aralığına Sahip Olan DİMASH KUDAIBERGENOV!

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

2017’de katıldığı Çin’in popüler şarkı yarışması ‘The Singer 2017’ye damga vuran Dimash Kudaibergenov ülkeyi kendine hayran bırakarak yarışmaya ambargo koymuştu.

Şimdi 23 yaşında olan Kazakistanlı genç şarkıcı, sahnelediği performansının ardından Çin basınına ‘Çinliler’e Kazak Şoku’ başlıklı manşetler attırmayı başardı. “SOS d’un terrien en détresse” isimli Fransızca şarkıyı seslendiren ve güçlü ses tonuyla ilk hafta rakiplerini geride bırakarak zirveye oturan Kudaibergenov bir gecede şöhret oldu. Tanımlanamaz bir ses aralığına sahip olan genç yarışmacı sahnedeyken herkesi büyüledi. ‘The Singer 2017’ yarışmasının finaline kalan Kudaibergenov yarışmadan ikincilikle ayrılırken Hong Konglu Sandy Lam ise birinci oldu.

Kudaibergenov’dan ‘Opera 2’ isimli şarkıyı dinlerken tabiri caizse “tüylerim diken diken oldu”. Böyle bir yeteneğin kesinlikle ‘ses aralığı tanımlanamaz’… Kubaibergenov’un sesini şarkının birkaç yerinde Cem Adriana benzetenlerin yorumlarına da rastladım. Evet anımsatıyor ama bu genç yeteneğin sesi kesinlikle ‘özgün, güçlü ve ses aralığı tanımlanmaz’ bir ses. Geçtiğimiz sene ‘The Singer 2017’ye katıldığında 22 yaşında olan Kudaibergenov’un sesine nasıl hakim olabildiğine ve her tona nasıl girip çıkabildiğine inanın çok şaşıracaksınız… Şimdi sizi yarışmaya katıldığında geceye damga vuran ‘SOS d’un terrien en détresse’ adlı Fransız şarkı ve benim favorim olan şarkı ‘OPERA 2’ ile yalnız bırakıyorum.

NOT : ‘Opera 2’ bağımlılık yaratabilir…

Yazar: Selence

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.