Efsane Çocuk Kitaplarının Yazarı Roald Dahl’ın Öyküleri Netflix ile Ekranlara Taşınıyor!

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Netflix; Charlie’nin Çikolata Fabrikası, Matilda, Koca Sevimli Dev, Bay ve Bayan Kıl ve Daha Fazlası gibi unutulmaz çocuk kitaplarının yazarı Roald Dahl’ın en beğenilen öykülerinden bazılarını tekrar yorumluyor.

Netflix ve Roald Dahl Story Company, ünlü yazarın Charlie’nin Çikolata Fabrikası, Matilda, Koca Sevimli Dev, Bay ve Bayan Kıl ve diğer birçok hikayesini ekranlara taşıyor. Netflix, orijinal animasyon dizisiyle dünyanın her tarafındaki çocuklar ve aileleri için Roald Dahl dünyasının kapısını ardına kadar açıyor.

Roald Dahl’ın hikayeleri uzun süredir ödüllü filmlere ve sahne yapımlarına ilham oluyor. Ancak şimdi Netflix ilk defa tecrübeli yaratıcılar, görsel ve yazım ekipleriyle beraber, öyküleri türünün ilk örneği olacak biçimde tekrardan yorumlayarak, her yaştan seyirciye ulaşacak bir animasyon dizisine çeviriyor. Elbette Dahl’ın kendine özgü ruhuna ve tarzına sadık kalarak.

“Nihai amacımız, Roald Dahl’ın hikayelerindeki benzersiz sihri ve olumlu mesajı dünyada mümkün olduğunca fazla çocuğun deneyimlemesi,” diye konuşan Roald Dahl’ın eşi Felicity Dahl “Netflix’le ortaklığımız, bu amacı gerçekleştirmeye yönelik çok önemli bir adım ve Roald Dahl Story Company için inanılmaz heyecan verici yeni bir dönem. Eminim Roald da bundan büyük heyecan duyardı” ifadelerini kullandı.

“Roald Dahl öykülerinin sıra dışı dünyalarına kapılıp gitmek bizim için bir onur ve çok bir eğlence deneyim oldu. Ayrıca Roald Dahl Story Company ve Dahl ailesine, dünyanın her yerindeki ailelere daha fazla keyifli anlar sunma konusunda ekibimize duydukları güven için minnettarız,” diyen Netflix Çocuk ve Aile İçeriği Başkan Yardımcısı Melissa Cobb sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Bir yandan Dahl’ın kahramanlarının maceralarını yepyeni ve modern biçimlerde en yüksek kalite animasyonlarla yeniden yaratırken, diğer yandan da Dahl’ın inanılmaz mirasına saygı duruşunda bulunuyoruz.”

“Netflix’in yenilikçi ve kaliteli hikaye anlatma biçimi herkesin malumu” diye konuşan Roald Dahl Story Company Strateji Direktörü Gideon Simeloff, “Tüm aile bireyleri için böylesi bir kalitede ve ölçekte animasyon sunabilecek başka bir platform yok” diye konuştu.

Netflix ve Roald Dahl Story Company anlaşması çerçevesinde Charlie’nin Çikolata Fabrikası, Matilda, Koca Sevimli Dev, Bay ve Bayan Kıl, Charlie’nin Büyük Cam Asansörü, George’un Harika İlacı, Boy – Tales of Childhood, Tek Başına, İrikıyım Timsah,Zürafa, Peli ve Ben, Şeker Henry, Billy and the Minpins, Büyülü Parmak, Kaplumbağa, Dirty Beasts ve Rhyme Stew televizyonlara uyarlanacak.

İlk Dahl animasyon dizisinin yapım aşamaları 2019’da başlayacak.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.