Ercan Kesal, Oyunculuk Hayalleri Kuranlara Önerilerde Bulundu!

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Çukur dizisinde İdris Baba karakterine hayat veren Ercan Kesal (59), oyuncu olmak isteyenlere tavsiyelerde bulundu. 47 yaşında kamera önüne geçtiğini anımsatan Kesal, “Oyunculuk, taklit yapmak değildir. Canlandıracağın karakteri yutmak ve o olmaktır” diye konuştu.

Bu sene 25’incisi gerçekleşen Adana Film Festivali çerçevesinde 75’inci Yıl Sanat Galerisi’nde Rejiden Oyuna, Oyundan Rejiye’ isimli söyleşi yapıldı. Söyleşiye, son dönemde Çukur dizisindeki İdris Koçovalı karakteriyle dikkatleri üzerine toplayan Ercan Kesal ve yönetmen Tayfun Pirselimoğlu katıldı. Sinemaseverler, söyleşiye yoğun ilgi gösterdi.

Oyunculuk yaşamına geç başladığını ve asıl işinin doktorluk olduğunu aktaran Kesal, şöyle konuştu:

“Son 10 yıldır sadece sinemayla uğraşıyorum. Ama beni sinemada 47 yaşında kameranın önüne geçiren şey, edebiyat kimliğim ve yazdıklarımdır. Bu da beni diğerlerinden ayıran yanım oldu. Buradan şöyle bir yere varmak istiyorum. Vaktinden evvel meşhur olmak isteyenler, fark edilmek isteyenler var. Onlara şunu söylüyorum. Bu işin reçetesi yok. Hayat mücadeleyle dolu” dedi.

Oyuncu olmak isteyenlere tavsiyelerde bulunan Kesal, şunları söyledi:

“47 yaşına kadar oyunculuk yapmamış bir insana, ‘hangi kursa gitsek iyi oyuncu oluruz’ diye sorulmaz. İyi oyuncu olmak için bence iyi bir okuyucu olmak gerekir. Okuduğu senaryoyu anlayıp özümsemesi gerekir. Yani edebiyat, sinema için vazgeçilmez bir alandır. Ayrıca şunu da söyleyeyim, oyunculuk demek, taklit yapmak değildir. Canlandıracağın karakteri yutmak ve o olmaktır.”

Adana Film Festivali’nin Türk sineması adına çok önemli olduğunu aktaran Ercan Kesal, bu ülkenin içinden çıkan nice edebiyatçı ve sinema sanatçısı olduğunu ve olmaya da devam edeceğini belirtti.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.