Gezici Festival Şehrinize Geliyor!

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Ankara Sinema Derneği’nin Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla gerçekleştirdiği Gezici Festival’in Ankara ayağı tamamlandı.

Gösterimler, söyleşiler, atölyeler ve sunumlarla dolu bir hafta yaşayan Ankaralı seyircilerin yoğun ilgi gösterdiği festival, önceki seneye göre izleyici sayısını artırdı. 7-9 Aralık tarihleri arasında Sinop’a gelecek olan Gezici Festival, seyahatini 10-13 Aralık’ta Kastamonu’da düzenleyeceği gösterimlerle tamamlayacak.

Ankara’daki gösterimler Dünya Sineması’nda yer alan ödüllü filmlerin sunumları ve gösterimleriyle tamamlandı. Dünya prömiyerini Locarno Film Festivali’nde yapan Uzak Evren, filmin yapımcılarından Deniz Buga’nın katılımıyla seyircilerle bir araya geldi. Filmden sonra soruları cevaplayan Buga, bir huzurevinde hayat süren altı karakteri takip eden belgeselin uzun senelere yayılan çekim sürecini anlattı. Filmin yönetmeni Shevaun Mizrahi ile senelerdir arkadaş olduğunu aktaran Buga, çekimlerin 2015 senesinde bittiğinden, filmde karakterlerin en yaşam dolu anlarını bir araya getirmeye çalıştıklarından bahsetti . İzleyicinin büyük ilgi gösterdiği soru-cevap bölümünde bir seyirci filmi, “şu anda bir arada olmamızın ne kadar uzak olabileceğini ama aslında bu uzaklığı göstererek ne kadar yakın olduğumuzu hissettiren birleştirici bir film olmuş” sözleriyle tanımladı.

Festivalin Sinop gösterimleri, 7-9 Aralık tarihleri arasında Sinop Belediyesi ve Telvin Sanat Akademi katkılarıyla Halk Eğitim Merkezi’nde ücretsiz olarak yapılacak. Gösterimler, Tolga Karaçelik’in Sundance’ten ödülle dönen filmi Kelebekler ile başlayacak. Yönetmenin ve oyunculardan Tuğçe Altuğ’un katılımıyla düzenlenecek gösterim 7 Aralık Cuma günü saat 19:00’da.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.