‘İki’ Resim Sergisi Sanatseverleri Bekliyor!

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Resim iş öğretmenliği mezunları “İki” sergisi ile sanatseverlerle bir araya gelecek. Ataşehir Belediyesi Mustafa Saffet Kültür Merkezi Galeri MSKM’deki sergi 8 Aralık Cumartesi saat 14:00’de açılacak.

Sergide, ülkemiz için resim öğretmeni yetiştiren Marmara Üniversitesi resim iş öğretmenliği bölüm hocası Avni Öztopçu’nun destek olduğu “Ders Belgeliği” projesinden 16 öğretmen – ressamın resimleri sergileniyor.

Katılımcıların Aras Yazıcı, Aslıhan Mumcu, Berna Mural, Çiğdem Kıyaklı, Dilberay Köle, Emre Öztürk, Emre Tura, Halil Şentürk,Hasan Aktaş, İbrahim Kaymaz, İdris Cihan, Selin Yağmur Sönmez, Serdar Oruç, Servet Aslan, Taylan Mintaş, Tuğçe Dinler olduğu serginin küratörlüğünü Hakan Yılmaz üstleniyor.

Katkıda bulunanlar

Labirent Sanat, Beyoğlu: Hande Özdilim, Ufuk Ülker,

Ders Belgeliği Müzesi: Aras Yazıcı, Aslıhan Mumcu, Selin Yağmur Sönmez

Ders Belgeliği Müzesi’nden bir seçkiye yeni bir bakış

“Sanat eseri, sanatçı ile izleyici arasında bir bağ kurma olasılığını var eder. İzleyici, eser ve mekânla bir ilişki oluşturabilir, mekândan ayrıldığında üzerinde bir etki oluşmuşsa bu izleyicinin üretimidir. Bu sanatçı ile izleyicinin yer değiştirmesi değildir; çünkü olasılığı yaratan kişidir sanatçı. Eser ile izleyici arasındaki etkileşimin iki eser arasında da var olduğunu göstermeyi ve aynı sanatçı tarafından yapılan iki farklı eserin yan yana getirilmesiyle ortaya çıkan etkiyi araştıran bu sergi, ikili sergileme biçimini temel alarak hem katılımcılar hem de izleyiciler için bir deney alanı oluşturmayı hedefliyor. Sergide yer alan eserleri ise Ders Belgeliği Müzesi öğrenci ve mezunlarının çalışmaları oluşturuyor.”

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.