iPhone X’in Face ID’si Güneş Gözlüğü ile Çalışacak!

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Apple’ın yeni özel serisi iPhone X’teki Face ID özelliğinin güneş gözlüğüyle çalışıp çalışmadığı merak konusu olmuştu. Craig Federighi, bu soruya açıklık getirdi.

Apple iPhone X’i ya da onların söylediği şekilde iPhone 10’u tasarımı özellikleri ve fiyatı ile çok konuşulan telefonunda Touch ID özelliğini kaldırdı. Touch ID yerine milyonda bir hata yapma olasılığı olduğunu iddia ettikleri yüz tanıma özelliği Face ID’yi getirdi. Gün içinde yüzümüzü kapatabilecek  birçok etmene rağmen düzgün bir şekilde çalıştığı iddia edilen yüz tanıma özelliğinin Apple’ın lansmanında birçok özellikle birlikte çalışabildiği söylense de güneş gözlüğüne hiç değinmemişlerdi.

Apple yazılım mühendisliği şefi Craig Federighi bu konuya mail yoluyla karşılık verdi. Ona göre çoğu güneş gözlüğü kızılötesi ışığın gözlerinizi görmesine izin veriyor. Bu sebeple yüz tanıma sistemi güneş gözlüğü ile kullanılabilir, açıklamasında bulundu.

Ayrıca Craig Federighi iPhone X’in çalınması durumunda hırsızın telefonu sahibinin yüzüne tutarak hırsızın telefonun kilidini açıp açamayacağı sorusunu da şu şekilde yanıtladı, buna karşı iki önlem olduğunu söyledi. Açıklamasına göre eğer iPhone X’e bakılmazsa telefonun kilidi açılmıyor. Ayrıca güç ve ses tuşlarına basılı tutulursa yüz tanımanın devre dışı kaldığını belirtti.

Son açıklamasının akla mantığa dayanır bir yanı yok gibi duruyor açıkçası.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.