Kanlı Komedya Caligula Sahnede

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Halkının şahsına karşı nefret beslemesi adına neredeyse çıldıran fakat sevgili atı İncitatus’u senatoya konsül yapma cüretini gösterdiğinde bile halkından bir tepki görmeyen, çılgın ve zalim Roma İmparatoru Caligula’nın trajikomik hikayesi Kanlı Komedya Caligula izleyicisiyle buluşacak.

Oyunun yönetmenliğini Ragıp Yavuz’un yaparken; oyuncular Levend Öktem, Ahmet Saraçoğlu, Ecem Üstündağ ve Pınar Coşkun’un beraber çalıştığı Kanlı Komedya ‘Caligula’, sanat ile edebiyata dahil olması yanı sıra halkına ve çevresine karşı zalimlikleri ile ve zorbalık, vahşet ve sapkınlıkları ile de nam salmış olan Roma İmparatoru Caligula’nın öyküsnden hareketle, halkın özgürlük ve demokrasi arayışına eleştirel bir yorum getiriyor. Oyunda, M.S. 37-41 seneleri süresince hüküm eden Caligula ve etrafındakilere, Ragıp Yavuz’un trajikomik yorumunda tazeliğini muhafaza eden metaforik birer figür olarak ele alınıyor.

Gezegenin her yerinde tanmış olan Bulgar yazar Stefan Tsanev’in yazmış olduğu oyunu Türkçeye Hüseyin Mevsim çevirdi. Sahne ve kostüm tasarımına Barış Dinçel’in imza attığı oyunda oyuncu kadrosunda Levend Öktem, Ahmet Saraçoğlu, Ecem Üstündağ ve Pınar Coşkun bulunuyor.

 

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.