Kral Şakir kıtaları aşıyor!

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Cartoon Network Türkiye’nin ilk yerli yapım çizgi filmi Kral Şakir, komik öyküsünü Orta Doğu ve Kuzey Afrika’ya götürüyor.

Grafi 2000 ve Varol Yaşaroğlu yapımı tamamen yerli çizgi dizi Kral Şakir, 25 Kasım’dan itibaren Cartoon Network’ün Orta Doğu ve Kuzey Afrika’da yayın yapan kanalında ekranlara gelecek. Kral Şakir bu yayın aracılığıyla, Suudi Arabistan, Mısır, Kuveyt ve Katar’ın da içinde bulunduğu 19 ülkeden milyonlarca çocukla bir araya geliyor.

Türk bir aslan ailesinin başına gelen olayları mizahi ve neşeli bir dille anlatan ilk yerli yapım Kral Şakir, 25 Kasım’dan itibaren Cartoon Network’ün Orta Doğu ve Kuzey Afrika’da yayın yapan kanalında ekranlara gelecek. Aralarında Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Mısır, Kuveyt ve Katar’ın da bulunduğu 19 ülkede ekranlara gelecek olan çizgi dizi, Cartoon Network’ün Orta Doğu ve Kuzey Afrika’da yayın yapan kanalı aracılığı ile 200 milyon çocukla buluşacak.

Laith The King adıyla yayınlanacak Kral Şakir’in Orta Doğu ve Kuzey Afrika’da yayınlanacak versiyonunda Arapça’nın 8 farklı lehçesi kullanılacak ve çizgi filmde bulunan karakterlerin adları da Arapça’ya çevrilecek. Bu versiyonda en sevilen karakterlerden Kral Şakir-Laith the King, Fil Necati ise Falafeelo the Elephant olarak isimkendirilecek. Bunun yanı sıra çizgi filmdeki diyaloglar ve espriler de yayınlandığı kültüre göre tekrardan düzenlenecek.

Kral Şakir’in Türk kültürüne göre yazıldığını aktaran Varol Yaşaroğlu, “Kral Şakir ilk kez yayınlandığı 2016 yılından bu yana uzun bir yol kat etti ve 7’den 70’e birçok kişinin sevgisini kazandı. Cartoon Network Türkiye ile bu sevgiyi hak ettiği yere ulaştırmak için üretmeye ve çalışmaya devam ediyoruz. Kral Şakir gibi güçlü karakterleri olan ve Türk kültürünü yansıtan yerli yapımları sadece Orta Doğu ve Kuzey Afrika’da değil dünyanın birçok ülkesi ile buluşturmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.