Kültür-Sanatla Daha Yakın Olmak İsteyen Herkes ‘İKSV Alt Kat’ta buluşacak!

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

İKSV Alt Kat, İKSV binasında bir kamusal alan oluşturarak, sene boyunca değişik gruplara kültür-sanatı tecrübe etme ve kendini ifade etme şansını sunmayı amaçlıyor.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV), kültür ve sanata merakı artırmak amacıyla, 2019 senesinde binasında yeni bir mekân açıyor. İstanbul Kalkınma Ajansı’nın (İSTKA) desteğiyle, Nejat Eczacıbaşı Binası’nın en alt katında, 120 metrekarelik bir alana yayılacak İKSV Alt Kat: Öğrenme ve Etkileşim Alanı, sene boyunca değişik disiplinlerde etkinlik ve atölye programları sunacak.

Mart 2019’da faaliyetlerine başlayacak İKSV Alt Kat, ilk olarak çocuklar ve gençler olmak üzere, kültür ve sanata erişimi az gruplara doğrudan ulaşmayı amaçlıyor. İKSV Alt Kat, müzik, güncel sanat, tiyatro, film ve tasarım gibi değişik alanlarda özgün içerikler üreterek, disiplinlerarası projeler üretecek. İKSV, bu projeyle binasında bir kamusal alan oluşturarak, kültür ve sanata erişimin önündeki engelleri yok etme yolunda somut adımlar atacak.

İKSV Alt Kat’ın tüm seneye yayılacak etkinlik programında, çocuklar ve gençlere yönelik atölyeler, sanatçı ve eğitimcilerin bir arada çalışacağı sanat eğitmenliği projelerinin yanında, erken çocukluk gelişimine dair farkındalığı artırmak amacıyla birtakım çalışmalar bulunuyor. İKSV’nin kültür sanat alanındaki 46 senelik deneyimini, sivil toplum kuruluşları, yerel yönetimler, kültür kurumları ve alanın diğer aktörleriyle geliştirilen işbirlikleriyle buluşturarak programını oluşturan İKSV Alt Kat; atölyelerin gerçekleşeceği çok amaçlı etkinlik alanı ve kitaplık-çalışma alanlarıyla çocuklara, gençlere ve kültür-sanata yaşamında daha fazla alan açmak isteyen herkese açık olacak.

İSTKA’nın, 2018 Çocuklar ve Gençler Mali Destek Programı çerçevesinde sağladığı destekle kurulan İKSV Alt Kat, kültür kurumları, sanatçılar ve seyirciler arasındaki iletişimi artıran; katılımcı, çok sesli, çok kültürlü, erişilebilir ve esnek bir yapı oluşturarak kalıcı bir mekan yaratmayı hedefliyor.

İKSV Alt Kat: Öğrenme ve Etkileşim Alanı’nda düzenlenecek etkinliklerin detaylı programı 2019’un ilk aylarında duyurulacak.

 

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.