Oryalden Yanan Saçlar Nasıl Eski Sağlığına Kavuşur?

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Biz kadınların en güçlü silahı saçlarıdır. Kimi saçlarına çok özen gösterir, boyatır, kestirir, yeni modeller dener, bakım yapar. Kimi de saçlarına maalesef ki özen göstermez. Saçla uğraşmak çok meşakkatli bir olay tabii ki.

Bakım yapacağınız zaman saçlarınız için bir zaman ayırmamız gerekiyor. Bazen 10 dakika bazen 2-3 saat. Hayat telaşesinden, işten güçten bazen 10 dakika bile ayıramıyoruz. Geçen sene kumral olan saçlarımı sarışın olma sevdama sarıya boyattım. Aşamalı olarak açılması gereken saçımı, istediğim şeyin anında olmasını isteme özelliğimden dolayı, biraz da sabırsız davranarak bir anda oryalle açtırdım. Güzelim saçlarım yandı… Kuaför ağzıyla saçlarım koptu. Hemde saçma sapan yerlerden. Üstelik saçlarım pişmaniye görünümünde ve keçe sertliğindeydi.

Pişman olmuştum ama iş işten geçti. İnternetten o kadar çok şey araştırdım ki… Yanık saçlar nasıl düzelir? Saçlar nasıl uzar? Garantili saç uzatma yöntemleri? Saçların sağlıklı şekilde uzaması için sadece dıştan bakım yapmak yetmiyor. İçten de takviye lazım. Ben saçlarımı içten beslemek için biotin kullanmıştım. Gittiğim bir eczanede saç analizi yaptırdığım kadın bana kozmetik şampuanlar kullanmamam gerektiğini, elimden geldiğince bitkisel içerikli şampuanlara yönelmemi söylemişti. Ama saçlarımın yandığı o evrede farklı bir şeyler yapmam lazımdı saçlarımın toparlanması için. Saçlarım toparlandıktan sonra eczacı kadının dediği şeyi dikkate alarak bitkisel içerikli şampuanlara geri dönüş yaptım. Saçlarımı toparlaması için gittiğim kuaförün bana ”bu yanmış saçlarını marketten aldığın 10-15 TL’lik şampuanlarla toparlayamazsın” demesiyle beraber Kerastase-Resistance serisine 505 TL verdim. Benim kullandığım seri ”aşırı işlem görmüş saçlar” içindi.

Görselde ki 4 üründen bahsetmek gerekirse. Soldan birinci ürün, banyo öncesi kullanılan bir krem. Şampuanın saçtaki aşındırma etkisini azaltıyormuş. Ben bir etkisini göremedim. Soldan ikinci, şampuan. Soldan üçüncü ürün, durulanan bir maske. Bu mucizevi maske keçe gibi olan saçlarımı büyük ölçüde topladı. Soldan dördüncü ürün ise duş sonra kullanılan çift fazlı bir serum.

Şimdi ise sizleri hayatımın mucizevi ürünü olan Dax Supergro’yla tanıştırmak istiyorum.

 

Dax biraz pahalı bir ürün fakat Gratis veya Watsons indirimlerinde uygun fiyata alabilirsiniz. Çok bereketli olan bu ürünü 7 aydır kullanıyorum diyebiliriz. Hemde haftada 3 kere saçıma bakım yapmama rağmen. Yalnız Dax mağduru olmak istemiyorsanız size söyleyecek birkaç şeyim var. Vazelin kıvamında olan bu ürün çok yoğun olduğu için az miktarda parmak uçlarınıza alarak saç diplerinize masaj yapmanız gerekiyor. Saç uçlarınıza sürmenize gerek yok. Eğer ki saç uçlarınıza bakım yapmak isterseniz hindistan cevizi yağının çok işe yaradığını deneyimlerime dayanarak söyleyebilirim. Ürünü saçlarınızdan arındırmak için ilk önce kuru saçınızı şampuanlamanızı öneririm. Daha sonrasında yavaşça saçınızı ıslatıp köpürterek durulayın. Dax’ın saçtan arınmasının denenmiş en kolay yolu bu.

Ufak ama önemli bir dip not düşmek istiyorum. Saçlar zaman ve emek isteyen bir şeydir. Benim bu uyguladığım işlemler aylar süren bir süreç. Pes etmeyin ve bakımınızı ihmal etmeyin. Kendimiz kadar saçlarımızın da şımartılmaya ihtiyacı var bunu ondan esirgemeyin.

Yazar: Selence

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.