Teen Wolf 6. Sezon Finaliyle Ekranlara Veda Etti!

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

6 koskoca sezon ve tam tamına 100 bölüm… Başlıktan da anlayacağınız üzere MTV’nin en popüler gençlik dizisi Teen Wolf 6. sezon 20. bölümü ile final yaparak ekranlara veda etti.

Bu kadar izleyici kitlesine rağmen final yapan dizinin yan dizilerle devam edip etmeyeceği belli olmasa da yapımcı Jeff Davis’e göre Teen Wolf çok büyük bir franchise ve bunu devam ettirmek istiyor. Diğer yandansa Tyler Posey bir diğer MTV dizisi olan ‘Scream’ in 3. Sezon kadrosuna katıldı. Dylan O’Brien’a gelecek olursak o da Teen Wolf’la başladığı oyunculuk kariyerine ‘The Maze Runner’ filmleriyle devam ediyor. -bence potansiyeli çok yüksek bir oyuncu umarım daha iyi yerlere gelir!-

Teen Wolf’un final sezonu dizi hayranlarını tatmin etti mi?

Hayır. Öncelikle güzel başlayan hatta neredeyse bizlere dizinin ilk sezonlarını hatırlatan dizinin 6. Sezonunun ilk 10 bölümlük kısmı bizleri gayet memnun etmişti. Sonra çoğu yabancı dizilerde olan sezon arası oldu ve Teen Wolf 6. Sezon 11. Bölüm’ü ile ekranlara geri döndü. Sadece bir eksikle, Stiles (Dylan O’Brien) olmadan.

İşte o zaman anladık ki diziyi ayakta tutan en büyük öğelerden biri Dylan O’Brien’mış. Zaten dikkat ederseniz 6. Sezonun ilk yarısını sevmemizin en büyük nedeni Stiles’ın bir gençlik dizisine göre üst düzey oyunculuğuydu. -İşte bu noktada umarız daha büyük bütçeli dizi/filmlerde de görürüz Dylan’ı.-

Dylan’ın Teen Wolf’u ayakta tutan öğesi olmasını bir kenara bırakıp onsuz geçen 6. Sezonun ikinci yarısını değerlendirecek olursak, zaten dizi genelinde çoğunlukla başarısız olan senaryonun daha da çuvalladığını gördük. Ve buna aksiyon sahnelerinin amatörlüğü de tuz biber oldu.

Peki dizi finali bizce nasıldı?

Spoiler vermeden şunları diyebiliriz ki dizi finalinin Teen Wolf’un diğer sezon finallerinden çok da farkı yoktu.

**SPOILER**

Scott ve arkadaşları her sezon bulunan düşmanlarını bu sezon da yendiler. Fakat bunu yaparken dizi ‘e final yapıyoruz, biraz dizi finali olduğu belli olsun’ der gibi özlediğimiz karakterleri geri getirip Scott’a yardım ettirdi. Bunlar çok özlediğimiz Stiles, her sezon finali gelmesini beklediğimiz Derek, Londra’dan kalkıp gelen Jackson ve Ethan gibi isimlerdi. -Çoğu kişi bunların arasında sürpriz şekilde Allison olmasını da bekliyordu. Tabii ki tüm eski ekibin toplanıp Scott’la bir arada olması dizi hayranlarını sevindirdi. Bölüm sonunda da Scott ‘tüm sezon abartılan düşman’ı tek seferde yendi ve son sahnede tüm eski/yeni karakterlerle biraraya gelip -Yeni tanıtılan Alec karakteriyle birlikte- kamera açısından ayrılıp hepimizi duygulandıran bir bitiş yaptı.

**SPOILER**

Bizce dizinin 6. Sezon ikinci yarısının senaryosu ilk yarıdan geri kalmış. Çünkü ilk yarıdaki Stiles’ın herkesin hafızasından silinmesi ve Scott ve Lydia’nın onu hatırlamaya çalışmaları dizinin en güzel bölümlerindendi.

Teen Wolf’un yan dizileri popüler olur mu?

Stiles’ın 6. Sezonla beraber yavaş yavaş diziden koptuğunu varsayarsak Dylan O’ Brien’ı başka bir Teen Wolf projesinde görür müyüz belli olmaz. Stiles ve Lydia olmadan da Teen Wolf’un eski popülerliği devam eder mi bilinmez ama dizi daha yeni bitti ve yan dizileri de yolda gibi görünüyor. Oyuncu kadrosu ve senaryoya bağlı olarak dizinin yeni Teen Wolf olup olmayacağı zaten belli olur ama dizinin çok büyük bir hayran kitlesi de mevcut.

 

Yazar: Özgür İlkimen

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.