Trabzonlular, Avrupa Birliği İnsan Hakları Film Festivali’nde Buluşuyor!

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Avrupa Birliği Bilgi Merkezi tarafından gerçekleştirilen ve Trabzon Sinema Derneği (SİNEZON) tarafından desteklenen 8. Avrupa Birliği İnsan Hakları Film Festivali, Trabzon Ruhi Türkyılmaz Sanatevi’nde açılışını yaptı.

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Avrupa Birliği Bilgi Merkezi tarafından gerçekleştirilen ve Trabzon Sinema Derneği (SİNEZON) tarafından desteklenen 8. Avrupa Birliği İnsan Hakları Film Festivali çerçevesinde gösterilen filmlerin ilk seanslarına sinemaseverler büyük ilgi gösterdi.

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası AB Bilgi Merkezi Koordinatörü Yakup Karbuz, üç gün devam edecek festivalde gösterilen filmlerin uluslararası ve ulusal film yarışmalarında ödüle layık görülmüş filmlerden tercih edildiğini aktararak, “Bu yıl İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi’nin 70’inci yıldönümü kutlanıyor. Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu da kutlamalara 8. AB İnsan Hakları Film Günleri ile katılıyor. Bu amaçla festival Türkiye genelinde 21 şehre yayıldı” ifadelerini kullandı. Karbuz, festivale gelen seyircilere Trabzon AB Bilgi Merkezi ile ilgili açıklamalar da yapıldığını belirterek, “İnsan, haklarıyla insandır. Bu anlamda filmler günlük rutinimiz dışındaki hayatları bize göstermesi noktasında da oldukça kıymetli yapıtlardır” diye konuştu.

Filmi seyretmeye gelenlere küçük hediyelerin de sunulduğu festival 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü’nde 14.00 ve 18.00 seanslarında gösterilecek filmlerle tamamlanacak. Etkinliklerin tümünün ücretsiz ve halka açık olarak düzenlendiğinin altı çizildi.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.