Volkswagen, 2026’da Tamamen Elektrikli Araçlara Yönelecek!

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Alman otomobil firması Volkswagen, son nesil benzinli otomobilleri 2026’da üreteceklerini ve bu tarihten sonra elektrikli otomobillere yöneleceklerini açıkladı.

Dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden biri sadece elektrikli otomobiller üretmeye karar verdi. Reuters’a göre Alman otomobil firması Volkswagen’in Strateji Müdürü Michael Jost, Handelsbaltt otomotiv zirvesinde katılımcılara, son nesil benzinli araçları 2026’da üreteceklerini ve bu tarihten sonra elektrikli araçlara yöneleceklerini açıkladı.

Bu açıklama Volkswagen’in çevreci duruşunu yansıtan bir durum olarak görülebilir. 2017 Kasım ayında firma elektrikli ve hibrit araçlara 40 milyar Dolar yatırım yapacağını duyurmuştu. Firma bu sayede 2025’te elektrikli ulaşımda lider kademede bulunmak istiyor. Volkswagen yalnızca e-Golf dışında tamamen elektrikli başka bir araç üretmiyor. Ancak firma yeni elektrikli araçlar için çalışmalara başladı. Bu araçların da 2020’de piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Tabii ki Volkswagen kendini ‘çevre dostu’ olarak tanımlamaya en çok gereklilik duyan otomotiv firması. 2015 senesinde firma yetkililerinin, araçların dizel salınım testlerinde hile yaptığı meydana çıkmasının ardından firma milyarlarca dolar ceza ödemiş ve medyada ismi uzun süre hile haberleri ile çıkmıştı.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.