Zeynep Cemali Öykü Yarışması Gençleri Bekliyor!

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Gençlere dünyayı hikayelerle anlama ve anlatabilme şansı yaratan Zeynep Cemali Öykü Yarışması’nın 2019 teması ‘Yalan’.

Zeynep Cemali Öykü Yarışması, ilk gençliğe geçiş yapan genç hikayecileri hikaye yazmaya teşvik ediyor, onların yazı macerasına dokuz senedir tanıklık ediyor. Usta öykücü Zeynep Cemali’nin hatırasını yaşatmak amacıyla gerçekleştirilen, edebiyatımıza yeni hikayeciler kazandırmayı hedefleyen ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın ülke çapında ilan ettiği yarışmaya 6, 7 ve 8. sınıf öğrencileri katılabiliyor. Gençlerin bu defa ‘Yalan’ temasında hikayeler yazacakları yarışmanın son başvuru tarihi 22 Mayıs 2019.

Her sene olduğu gibi edebiyat dünyasının önemli isimlerinden meydana gelen seçici kurulda bu sene Ayşe Sarısayın, Mine Söğüt, Murat Yalçın, Tolga Gümüşay ve Dr. Müren Beykan bulunuyor. 2019 hikayelerine kılavuzluk edecek tümce, Zeynep Cemali’nin Ankaralı kitabından: “Güneş ışınlarıyla uyandığımda, o akşam olanları anımsamaya çalıştım.”

Ödüle layık görülen genç hikayeciler, 2019 sonbaharında gerçekleşecek törende ödüllerini, saygın edebiyatçıların elinden alacaklar.

Her sene Zeynep Cemali’nin roman ve hikaye kitaplarından seçilen bir cümlenin kılavuzluk ettiği değişik bir temayı işleyen yarışmaya şimdiye kadar katılan binlerce genç, “kardeşlik”, “hoşgörü”, “arkadaşlık”, “umut”, “cesaret”, “adalet”, “dayanışma” ve “kararlılık” üzerine hikayeler kaleme aldı.

Şimdiye dek yarışmada dereceye giren öyküler ve seçici kurulların ilgisini toplayan hikayeler kitaplaştırılarak yayımlandı. Geleceğin hikayecilerini gün yüzüne çıkaran Zeynep Cemali Öykü Yarışması Ödüllü Öyküler Kitapçıkları’nın önceki sayılarını gunisigikitapligi.com adresinden okumak ya da indirmek mümkün.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.